Starostlivo práca dokončená

Sv. Josemaría hovorí:

„Nemôžeme ponúknuť Pánovi niečo, čo by – v rámci úbohých ľudských obmedzení – nebolo dokonalé a bez chyby, pozorne vypracované až do posledného detailu. Boh neakceptuje žiadnu fušerskú prácu. Zviera, ktoré má chybu, nesmiete obetovať – pripomína nám Sväté písmo – to by vám nezískalo priazeň (Lv 22,20). Preto práca každého jedného z nás, práca, ktorej venujeme svoje dni a svoju energiu, musí byť dôstojným darom Stvoriteľovi, operatio Dei – práca Božia a práca pre Boha, jedným slovom práca bezchybná a dokonalá.“

„Predovšetkým by sme mali milovať svätú omšu, ktorá sa má stať stredobodom nášho dňa. Ak budeme dobre prežívať svätú omšu, ako by sme potom netúžili aj celý zvyšok dňa zotrvávať v myšlienkach na Pána, nedychtili po tom nevzdialiť sa z jeho prítomnosti, ako by sme potom nepracovali ako pracoval on, a nemilovali, ako miloval on?“

Úmysel A:
Nájsť si prácu

Nech mi s pomocou Panny Márie vyriešenie problému mojej nezamestnanosti netrvá dlho. A keď začnem svoju novú prácu, nech mi Boh pomáha pracovať dobre, ba priam čo možno najdokonalejšie. Nech nikdy nepracujem nedbalo, ale nech som presvedčený, že zle vykonanú prácu nemožno posvätiť, pretože jej chýba láska; lebo len láska robí z akéhokoľvek ľudského skutku skutok milý Bohu.

Úmysel B:
Dobre vykonávať svoju prácu

Nech mi Boh pomáha pracovať dobre, ba priam čo možno najdokonalejšie. Nech nikdy nepracujem nedbalo, ale nech som presvedčený, že zle vykonanú prácu nemožno posvätiť, pretože jej chýba láska; lebo len láska robí z akéhokoľvek ľudského skutku skutok milý Bohu.

 

Modlitba k sv. Josemaría Escrivovi (zakladateľ Opus Dei)

Bože, Ty si prostredníctvom preblahoslavenej Panny Márie obdaril svätého kňaza Josemaríu hojnými milosťami. Ty si si ho vyvolil za verný nástroj na založenie Opus Dei, ktoré je cestou posväcovania sa každodennou prácou a plnením si obyčajných povinností kresťanského života. Prosím Ťa, daj, aby som aj ja vedel využiť každý okamih a okolnosť svojho života ako príležitosť Teba milovať, s radosťou a prostotou slúžiť Cirkvi, Svätému Otcovi a svojim blížnym a pozemské cesty osvecovať svetlom viery a lásky.

Vysliš na orodovanie svätého Josemariu moju prosbu … Amen.

Otče náš…, Zdravas Mária…, Sláva Otcu…